קולונוסקופיה

קולונוסקופיה היא בדיקה פולשנית שנועדה לאבחן מחלות בדרכי העיכול התחתונות. הקולנסקופ הוא מכשיר זעיר המוחדר דרך פי הטבעת שבקצהו נמצאת מצלמה המאפשרת להתבונן בדופן הפנימי של במעי הגס, בדרך זו ניתן לאתר מחלות של דרכי העיכול התחתונות ולעתים גם לטפל בהן.

בדיקת קולונוסקופיה מתבצעת בהמלצת רופא כאשר יש צורך ב: בירור תסמינים מחשידים למחלה במערכת העיכול , בדיקה לגילוי מוקדם של סרטן המעי הגס (במיוחד כאשר יש רקע משפחתי) או המשך בירור למציאת דם בצואה.

לקולונוסקופיה הכנה מיוחדת, יש צורך לשנות הרגל תרופתי טרם הבדיקה, תזונה קפדנית ומניעת אכילת מזונות ספציפיים כאשר ככל שמתקרב מועד הבדיקה יש להפחית יותר ויותר מהם עד לצום מוחלט. כמו כן, טרם הבדיקה ניתן לנבדק חומר משלשל, כל זאת בכדי לרוקן באופן קפדני את המעי הגס בכדי שהבדיקה תהיה יעילה.

לאחרונה מבצעים גם בדיקת קולונוסקופיה וירטואלית, זוהי בדיקת הדמיה של החלק הפנימי של המעי הגס אשר מתבצעת באופן פחות פולשני, הבדיקה דורשת הכנסה של צינורית דקה וקצרה לפי הטבעת ללא צורך בטשטוש הנבדק כפי שקורה בבדיקה הרגילה. מדובר למעשה בבדיקת CT אשר עיבוד ממוחשב של צילומי ה־CT יוצר תמונה מדויקת מאוד של החלק הפנימי של המעי הגס.

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

יצירת קשר

דילוג לתוכן