דיקור סיני לבעיית מעי רגיז

כיצד אפשר לעשות "טיפול שורש" לתסמונת מעי הרגיז באמצעות דיקור סיני?

 

לפני שנדבר איך ניתן לעזור לתסמונת מעי הרגיז על ידי דיקור סיני, כמה מילים אודות התסמונת עצמה. מעי רגיז משפיע על הסובלים ממנו בדרכים שונות, והוא תופעה הקשורה ככל הנראה למצבי סטרס ומתח. כ-20% אחוז מכלל האוכלוסיה, בהם גברים ונשים, סובלים מהתופעה שבאה לידי ביטוי בתפקוד לקוי של מערכת העיכול, ותופעות שונות הנוגעות למעי: כאבי בטן, תחושת נפיחות מתמדת, התכווצויות, גזים ומצבי עצירות. במקרים חריפים, סובלים אף הלוקים במעי הרגיז מצרבות חוזרות ונשנות, טעם רע בפה ובחילות. הרפואה הקונוונציואלית כמעט ולא מציעה אפשרויות טיפול למעי הרגיז, אלא בעיקר מתמקדת בשינוי אורח החיים כדי להקל על הסימפטומים. הפחתת לחץ, שימוש בתרופות הרגעה וכדומה אכן עשויים להרגיע את הסימפטומים הנלווים לתופעה במידת מה, אך אינם מתיימרים לטפל בבעיה מהשורש. לעומת זאת, לרפואה הסינית יש הרבה מה להציע לאותם אלו הסובלים ממעי רגיז, ובפרט באמצעות שיטת הדיקור הסיני.

כיצד פועל דיקור סיני לתסמונת המעי הרגיז?

 

דיקור סיני לתסמונת מעי הרגיז מתבצע ע"י ד"ר רפאל רוזנסקי, מטפל מוסמך בדיקור סיני, ומבוסס על נעיצת מחטים עדינות וסטריליות בנקודות מפתח בגוף.  באותן נקודות ספציפיות, זורמת אנרגיית החיים המשפיעה על התחושות הגופניות והמחשבות המנטליות. ע"י נעיצת מחטים בנקודות המתאימות בגוף, מסייע הדיקור במרפאה להשיב את האיברים האחראים לבעיית המעי הרגיז – לאיזון הנכון. במקרה של מעי רגיז, שיטות הטיפול הקונוונציואליות אף עשויות לגרום לתופעות לוואי לא רצויות. הדיקור הסיני מחליף את הטיפול התרופתי בעל תופעות הלוואי,  ומסייע בהרגעת הגוף והשבת שלוות הנפש למטופל. דיקור סיני לתופעת המעי הרגיז מתבצע בעיקר באזור המעי, הטחול והכבד- איברים בעלי השפעה על תופעת המעי הרגיז בגוף. ההתמקדות במהלך הטיפול היא בעיקר בכבד, איבר שתפקידו הוא הזרמת אנרגית תקינה לכלל איברי הגוף במידה הנכונה.

צמחי מרפא – טיפול משלים

 

בנוסף לטיפול באמצעות הדיקור, נעשה שימוש גם במתכוני צמחי מרפא סיניים המסייעים לגוף בניקוי הרעלים ובהשבת מערכת העיכול לאיזון. במרפאה נעשה שימוש בצמחים אדפטוגנים, המסייעים לגוף המטופל להסתגל לשינויים ולהשתחרר ממצבי לחץ, וכן בצמחים כבדיים, הממריצים ומשפרים במידה ניכרת את פעילות הכבד.

מניסיון של עשרות מטופלים במרפאת רפאל רוזנסקי, טיפול המשלב מספר אלמנטים, כדיקור סיני וצמחי מרפא כמיטב המסורת של הרפואה הסינית, נמצא יעיל ביותר לטיפול בתופעת המעי הרגיז.

 

 

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

יצירת קשר

דילוג לתוכן