עבודה משרדית כגורם מרכזי לכאבי גב וצוואר

ישיבה מול מחשב אינה בריאה לגב ולצוואר

בעידן המודרני של היום, מרבית האנשים עובדים בעבודה משרדית בה הם נאלצים לשבת שעות מרובות ביום על כיסא, בדרך כלל מול מחשב. רוב הסיכויים שאתם יושבים תוך כדי קריאת המאמר הזה וגם שתשבו שעות נוספות לאחר העבודה כאשר תרצו להירגע מול הטלוויזיה. למרבה הצער, ישיבה של שעות כה רבות ביום, גם אם היא על כיסא נוח וארגונומי, עלולה לגרום לבעיות אורתופדיות בגב ובצוואר. הדבר נחקר בשנים האחרונות על ידי המוסדות הרפואיים המוכרים ביותר בעולם והמסקנה המרכזית מהמחקרים היא שאחד מהגורמים הנפוצים ביותר לכאבי גב וצוואר בעולם המערבי הוא למעשה ישיבה ממושכת.

מדוע הישיבה הארוכה פוגעת באזור הגב והצוואר?

יש כמה סיבות שגורמות לישיבה להיות סיבה כה נפוצה לכאבים באזור עמוד השדרה:

  • כיווץ שרירים – כאשר יושבים שעות רבות, שרירי הצוואר והגב התחתון נותרים מכווצים במשך זמן רב ללא תנועה. זאת לעומת פעילות טבעית של האדם בה יש תזוזה לאורך רוב שעות הערות, עם שינויים תכופים בתנוחה בה נמצאים. כאשר השרירים מתכווצים באופן רציף עשויים להיווצר כאבים מטרידים מאוד.כאבי גב
  • הפעלת לחץ – הישיבה מפעילה לחץ על נקודות מסוימות בעמוד השדרה. חשוב להבין שעמוד השדרה הוא אזור מרכזי במערכת העצבים ולכן לחץ שמופעל עליו גורם לפעולה עצבית שמתפרשת אצלנו בגוף ככאב.
  • היחלשות שרירים – השרירים באזור של הישבן ובאזורים מסוימים בגב נותרים רפויים לאורך שעות, זאת לעומת השרירים האחרים שנותרים מכווצים מדי. דבר זה גורם לכאבי גב במיוחד לאחר מאמץ כיוון שהשרירים לא מורגלים לפעילות כמעט בכלל.

מה עושים אם סובלים מכאבים כאלו?

יש סיבות רבות לכאבי גב וצוואר והדבר החשוב ביותר הוא לברר אצל אורתופד מומחה מהו המקור לכאבים. אם הכאבים שלכם אכן נובעים מעבודה משרדית, מומלץ לבצע פעולות יזומות להפעלת השרירים בגוף במהלך העבודה ולבצע פעילות גופנית סדירה. אם אלו לא עוזרים והמצב לא נפתר מאליו, יש לפנות לאורתופד שיפתור את הבעיה מבחינה רפואית, בין אם מדובר בטיפול תרופתי, בהפניה לפיזיותרפיה או במקרים מסובכים באמצעות ניתוח.

 

 

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

יצירת קשר