מה חשוב לדעת לפני ניתוח אף

הכנה טובה תביא הצלחה מרובה!

לפני ביצוע של ניתוח אף יש לבוא מוכנים ככל האפשר. לדעת בדיוק לקראת מה עומדים, מהו התהליך הטכני, ואיך תהיה ההרגשה בזמן הניתוח ולאחריו. בצורה זו מונעים הרבה תסכולים ותחושות קשות כאשר לא מבינים למה האף נפוח כל כך ולמה מרגישים לא טוב.
אז איך מתכוננים? מה חשוב לדעת לפני ניתוח אף? במאמר שלפניכם.

לפני ניתוח אף

כל מי שניגש לעשות ניתוח נמצא כבר מן הסתם אחרי שלב הבירור והסקירה. הוא שאל וחקר באיזה מקום כדאי לו לבצע את הניתוח, מה מציע כל מקום ומה תהיה התוצאה. לאחר שנפלה ההחלטה יש להגיע עם תחושת אמון מלאה. אמון בצוות הרפואי, ותחושה טובה שיש על מי לסמוך. שהצוות יודע לבצע את הניתוחים הללו על הצד הטוב ויוכל לתת לו רמה טובה של בטחון שהוא בידיים טובות.
תחושה זו היא למעשה תנאי מפתח, בלעדיה אי אפשר להתחיל. אם החשש גדול מדי ולא מרגישים מספיק בטוחים כדאי להעזר באמצעים נוספים כדי להשיג רוגע והרפיה. כי החרדה לפני הניתוח בואי לא תועיל ולא תקדם את המטרה.

אם החשש נובע מספקות לגבי המקום הרפואי של הניתוח, יתכן שכדאי לשקול מעבר אל כתובת אחרת. קבלו המלצות מחברים, שאלו את מי שכבר ניסה. רק כאשר אתם בטוחים בבחירה, וכי עשיתם סקירה נכונה, צאו לדרך בהצלחה.

מה חשוב לדעת לפני ניתוח אף?

• ניתוח אף כולל מפגש מקדים לפניו, שבו מגיעים ומשוחחים על הצוות הרפואי אודות התהליך המיועד. כדאי להתעניין קצת לפני כן בתחום, להשיג דע, לשאול חברים או לקרוא מתוך מאגרים, זאת כדי להגיע אל המפגש המקדים בצורה מוכנה. יש כאלה שלא מבינים דבר ושום דבר וכשהם יושבים ליד השולחן עם הצוות הם אפילו לא יודעים מה לשאול ובאיזו צורה.

• במפגש עצמו לא לפחד לשאול את כל השאלות שצצות, כל החששות, כל הפחדים וכל מה שחשוב לדעת. הצוות המנתח נמצא שם בדיוק בשביל זה. הוא מעוניין לתת מידע אמין למטופל, וזו גם חובתו. לא להסס לשאול עד שמרגישים בטוחים ורגועים ביותר.

• הצוות המטפל ובתוכו המנתח והמרדים יבקשו לבצע את הבדיקות החשובות לפני הניתוח, מה שנראה להם לנכון. בדרך כלל זה כולל בדיקות דם ולפעמים גם רופא אף אוזן גרון.

• ביום הניתוח ממש יהיה אסור על המנותח לאכול או לשתות במשך 8 שעות – אם הניתוח הוא בהרדמה מלאה.

• בנוגע לבחירת סוג הניתוח הרצוי, יש לשקול את הדבר עם אנשי הצוות. לפעמים הם נותנים למטופל לבחור משום ששתי האופציות אפשריות גם יחד. אם אין אופציה של הרדמה מקומית יוסבר למטופל כי הניתוח יעשה בהרדמה כללית בלבד.

מה חשוב לעת לפני ניתוח אף? לדעת לשאול ולקבל תשובות נכונות ממי שיודע לענות …

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

יצירת קשר