מהו מיצוק עור הפנים ומהו הטיפול המומלץ

מראה צעיר הוא חלומה של כל אישה, ואחד הגורמים החשובים בהשגת מראה צעיר הוא הפנים שלנו. עור מתוח, ורדרד מעט לעיתים, ללא קמטוטים ובעל גוון אחיד, מקושר לרב למראה צעיר, בעוד מראה אפרפר ועור מדולדל מקושרים לתהליך ההזדקנות. כולנו רוצים להראות כפי שנראינו בשנות העשרים של חיינו, וחברות הקוסמטיקה השונות מוכרות לנו את פנטזיית המראה הצעיר הנצחי בכל פרסומת בטלוויזיה.

 

עור פנים צעיר ורענן

אחד התחומים החשובים בקוסמטיקה הוא טיפול מיצוק עור הפנים. מה מהות טיפול זה? למה הכוונה במיצוק, ומה ניתן לעשות על מנת לשמור על מראה צעיר? כאשר מדברים על מיצוק עור הפנים, הכוונה ליצירת מרקם פנים מוצק ואחיד, עם מינימום קמטים וקמטוטים.

על מנת להבין איך ניתן לשוות מראה צעיר לפנים ראשית יש להכיר את סיבי הקולגן. הקולגן הוא החומר עליו מתוח עור הפנים. כאשר אנו צעירים, העור מתוח על סיבי הקולגן בצורה אחידה, תאי העור חדשים ואיננו סובלים מקמטים ומקמטוטים. עם השנים, העור מאבד את המראה החלק והצעיר ושכבת הקולגן אינה אחידה. כאשר מדברים על מיצוק עור הפנים, הכוונה היא בעיקר למיצוק שכבה זו על מנת להחזיר לעור את המראה המצודד.

 

הויטמין שעושה את ההבדל

השיטות השונות לטפל בעור הפנים על מנת להחזיק לו את המראה המוצק ולשוות מראה פנים צעיר יותר תלויות בטיפול בשכבת הקולגן. התאים הבונים שכבה זו זקוקים לחומרים שיזינו אותה, ובמיוחד לויטמין C. תזונה נכונה הכוללת ויטמין C יכולה לסייע למראה הפנים, וכן קרמים שונים המחזירים לעור את הלחות הטבעית שהוא מאבד ומסייעים לו להימתח בצורה יפה על שכבת הקולגן.

אחת ההוכחות לחשיבות ויטמין C לעור הפנים, היא השוואת רמת ויטמין זה אצל מעשנים. אנשים המעשנים סיגריות באופן קבוע משפיעים על עור הפנים, ובבדיקות שנערכו, אחת הסיבות לכך היא שבגוף מעשנים נמצא לרוב כ-50% מכמות הויטמין מאשר אצל לא מעשנים. כתוצאה מכך, העור אינו נמתח כראוי על שכבת הקולגן ומופיעים קמטים וקמטוטים.

 

ייצור קולגן מחדש

האם ניתן לייצר קולגן או להגביר את יצורו על מנת לשמור על מראה פנים מוצק? מסתבר שכן. קיימים טיפולים בגלי רדיו המעודדים את הגוף ליצור תאי קולגן, ומחדשים את התאים הללו בגוף, כך שהעור נמתח מעט ומקבל מראה צעיר יותר.

קיימים גם קרמים שונים המשפיעים על עור הפנים, כאשר אחת הבעיות היא שמרבית הקרמים אינם מצליחים בפועל לחדור את השכבה הראשונה של העור, ולכן הטיפול הוא זמני בלבד. עם זאת, קרם מסוג סרום מצליח להגיע לשכבה הפנימית של העור, להזין אותו ולסייע מעט במיצוקו.

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

יצירת קשר