רפואה וטרינרית – טיפול וריפוי

טיפול בעזרת בעלי חיים היא שיטה פופולרית ודיי חדשנית אשר פותחה על ידי מטפלים רבים בתחום הרגשי והקוגניטיבי. שיטת הטיפול נעזרת בבעלי חיים שונים כמו – כלבים וסוסים, לצורך יצירת קשר רגשי בין המטופל לבעל החיים בדרך זאת. המטפל יוכל לעזור למטופל בתחום הרגשי והקונטיבי ולרוב מדובר בטיפול המיועד לבני נוער וילדים, אך הוא רלוונטי גם בקרב בוגרים. הטיפול מיועד לאנשים בעלי קשיים שונים כמו – קשיים פיזיים, נפשיים, רגשיים והתנהגותיים אשר מתקשים בשגרת יום יומם לבטא רגשות.

למעשה, עצם העובדה כי מדובר בחיות אשר מעניקות אהבה ללא תנאי, הוא זה שהופך את הטיפול ליעיל בכך שהמטופל לומד לבטא רגשות לא על ידי דיבור אלה על ידי אהבה ורגש לבעל החיים. כיום, טיפולים אלו נפוצים יותר בקרב סוסים והם נקראים "רכיבה טיפולית", אך הם מוכרים גם כטיפול באמצעות כלבים.

מרכז וטרינרי ינשוף

היתרונות הרבים של שיטה זאת

כידוע, חיות אינן יכולות לדבר ומסיבה זאת הן משמשות כקרקע פורייה להשלכה על הטיפול ובכך הן מקדמות את תהליך הטיפול והריפוי על ידי התמודדות עם רגשות מודחקים ולא מודעים אצל המטופל. הטיפול גורם למטופל להוציא החוצה את רגשותיו ולעשות בהן שימוש במהלך היום יום, אם זה בבתי ספר, בסיטואציות חברתיות, בבית עם האחים ועוד. טיפול וריפוי באמצעות רפואה וטרינרית, נעשה בדרכים שונות אם זה באמצעות פינות חי ייעודיות, בטיפול פרטני אחד על אחד בחדר טיפולים עם בעל חיים והמטפל, בחוות סוסים המיועדות לרכיבה טיפולית, בבריכות שחיה עם יונקים ימיים ובמקומות נוספים שונים.

מטפלים מוסמכים בתחום

כיום, יש לא מעט בתי ספר הפרוסים ברכבי הארץ אשר מציעים לסטודנטים ללמוד את התחום בצורה מקצועית ולאחר מכן להפוך למטפלים מקצועיים. מקצוע זה משלב ידע רב ומומחיות ונוגע בתחומים מאתגרים שונים כמו – בפסיכולוגיה, טיפול התנהגותי, זואולוגיה, התנהגות עם בעלי חיים, וטרינריה, פסיכופתולוגיה, עבודה סוציאלית ועוד. לאחר לימוד התחום, המטפלים יכולים לעבוד באופן פרטני עם מטופלים או להשתלב במקומות עבודה שונים כמו – במערכת החינוך המיוחד, מחלקות סיעודיות בבתי חולים, עם ילדים בעלי הפרעות קשב, עם אסירים משוחררים ועוד.

 

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

יצירת קשר