רילוקיישן וההריון שלך

הריון, עם כמה שהוא מהווה בשורה טובה להורים (במידה והוא מתוכנן), הוא תהליך לא פשוט של תשעה חודשים בהם האישה צפויה לעבור לא מעט בדיקות כדי לוודא שהעובר ברחמה בריא, שלם וללא מומים.

 

הבעיה מתחילה כאשר ההריון מגיע או מתוכנן להיות, בעת מעבר לחו"ל- רילוקיישן. כאמור שגרת הבדיקות בחו"ל הנדרשת מן האישה בהריון אינה דומה למה שקורה בארץ. בישראל, מספר הבדיקות בהריון הוא מן הגבוהים בעולם כאשר כמעט לכל אורך ההריון ניתן למצוא בדיקות שיש לבצע. במקומות אחרים בעולם, האישה אינה נדרשת לכל כך הרבה בדיקות וכל בדיקה שנעשית מעבר כדוגמת בדיקת מי שפיר או סריקת מערכות מאוחרת, עלולה לעלות אקסטרה ולהיות כרוכה בהוצאה כספית בלתי מבוטלת. מהסיבה הזו, חשוב להתארגן מבעוד מועד להקמת המשפחה בחו"ל ולדאוג לכל מה שקשור לאספקטים הרפואיים של ההריון.

 

חשיבות הביטוח הרפואי מבעוד מועד

למרות שבכל מדינה מערבית מתוקנת ניתן למצוא את האפשרות לביטוח רפואי, אם ידוע לכם שבקרוב תעברו לחו"ל ויש תכנון להריון או הריון שכבר מתקיים עדיף להשיג את הביטוח הרפואי מבעוד מועד כבר בארץ. ההגיון הוא פשוט- בארץ יהיה לכם קל יותר להבין מה כולל הביטוח, להתמקח עליו ולשלם עליו חד פעמית בידיעה שהוא יכסה את כל הטיפולים להם תזדקקו ובדיקות החובה הנדרשות ביחס למדינה אליה אתם עומדים לעבור. בנוסף, מרבית הישראלים המגיעים במסגרת רילוקיישן למדינות השונות, עדיין אינם מכירים טוב דיו את המרפאות והרופאים המומלצים והמקומות הרפואיים המוסדרים. קנייה של ביטוח בריאות לחו"ל מראש בארץ, מבטיחה לכם מבעוד מועד טיפול במקום מסודר, שמאושר על ידי כל הרשויות. שכן, חברות הביטוח לא תרשנה לעצמן לקחת נותני שירותים שאינם מקצועיים, מאושרים או עלולים להיות חשופים לתביעות.

 

בדיקות נוספות – עיבדו על כושר השכנוע שלכם

עוד דבר שחשוב לדעת בקשר לבדיקות ההריון בחו"ל הוא שרבות מן הבדיקות הנחשבות לשגרתיות בארץ (שקיפות עורפית, בדיקת מי שפיר הנחשבת חובה אצל כל מי שעברה את גיל 35, סקירת מערכות מאוחרת),  אינן נחשבות כאלו בחו"ל ובפרט כאשר מדובר בארצות ברית. שם, כל הבדיקות הללו יצריכו את ההריונית בהוצאה כספית גדולה נוספת או כושר שכנוע ממש טוב….כדי שלא לעמוד בסיטואציה הזו, עדיף להצטייד בכמה שיותר מסמכים מן הארץ אשר נותנים תוקף וסיבה ממשית לביצוע הבדיקות הנוספות (היסטוריה של הריון בסיכון, מחלות כרוניות וכולי באם אכן קיימים מצבים כאלו).

 

ולסיום מילון מונחים קצר

בתור ישראלים, בוודאי אינכם שוחים בשפה המקצועית של הבדיקות ושמותיהן, לכן להלן פירושון אנגלית-עברית לשמות הבדיקות לשימושכם:

  • בדיקת שקיפות עורפית- Nuchal translucency screening
  • סקר ביוכימי של השליש הראשון- free betahCG, PAPP-A
  • העמסת סוכר- tolerance test Glucose
  • בדיקת מי שפיר- Amniocentesis
  • סקירת מערכות מודמת/ מאוחרת- Ultrasound level 2 (early, late)/ Anatomy scan

ושתהיה לידה קלה!

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

יצירת קשר