מהי השתלת שיניים בזאלית למחוסרי עצם

השתלת שיניים הפכה להליך מקובל ברפואת השיניים, אך ישנם כאלה שעבורם תהליך כזה איננו אפשרי. סיבה מרכזית שמונעת טיפול מקובל הינה מחסור בעצם. האם לא ניתן למצוא פתרון? מסתבר שכיום ישנו הליך ייחודי שנקרא השתלת שיניים בזאלית.

זו שיטת טיפול טובה שיכולה להעניק שיניים חדשות ואיכות חיים גבוהה גם למי שהשתמש לאורך שניים ובלית ברירה בשיניים תותבות נשלפות.

כיצד נוצר מחסור בעצם?

מחוסרי עצם, כלומר כאלה שעבורם פותחה השיטה הבזאלית, מגיעים למצב זה בשל סיבות שונות. בין היתר, ספיגת עצם באזור הלסת ובפרט סמוך לחניכיים נוצרת בשל שימוש ממושך בשיניים תותבות נשלפות, לא קבועות.

כאשר לא מופעל מאמץ ולא מוטל עומס טבעי על העצם, היא הולכת ומתדלדלת, נעשית דקה ופחות עמידה. גם ביצוע עקירה בגילאים צעירים מביאה להתדלדלות העצם ובמקרים קיצוניים אפילו להיעלמותה כמעט לחלוטין.

ישנם כאלה שאצלם נוצר דלדול בעצם בשל מחלות שונות כגון סוכרת. מעבר לפגיעה באיכות החיים הנובעת מכך, מתקבל מראה מאופיין של לסת מדולדלת, עייפה, מראה של פנים מבוגרות טרם זמנן.
ביצוע השתלת שיניים למחוסרי עצם מאפשרת שיפור מיידי במראה הפנים, החזרת יכולת הלעיסה, שיפור בהגייה ותחושה של ביטחון מחודש שאפשר לשוב ולחייך ללא חשש.

ללא צורך בהרמת סינוס

השתלה בזאלית מאפשרת ביצוע השתלת שיניים איכותית במספר מקרים. ראשית, הטיפול מתאים כאשר לא ניתן בשום פנים ואופן לבצע השתלה בטכניקה המקובלת בשל מחסור בעצם. שנית, ההשתלה מתאימה כאשר מבקשים לעבור טיפול עם החלמה מהירה יותר, בלא צורך בהרמת סינוס או השתלת עצם. הליכים כאלה, שהינם מורכבים למדי מבחינה רפואית, אינם מבטיחים הצלחה.

הצלחתם לא מובטחת מראש שכן קשה לדעת כיצד יגיב המטופל לטיפול והם יכולים להימשך על פני חודשים רבים ואפילו שנה שלימה. כאשר רוצים להחזיר את יכולת הלעיסה המלאה, בטכניקה מדויקת, כאשר רוצים וליהנות מאיכות חיים בתוך זמן קצר – הפתרון הבזאלי יתאים.

חוזרים לשגרה במהירות

כיצד השלת שיניים בזאלית יכולה להבטיח תוצאות מצוינות (בתנאי שהטיפול מבוצע על ידי רופא מנוסה)? מדובר בשיטה שבה השתלים הינם בעלי עיצוב מיוחד תוך התבססות על עצמות שאינן נספגות. הטיפול מתוכנן בהתאם למבנה הלסת של המטופל, תוך תכנון מקדים שנעשה על מחשב. השלב הבא שלאחר יצירת מודל – מחברים את השתלים לעצמות הבזאליות. הטיפול עצמו כהליך רפואי מסתיים בתוך יום אחד, עם יכולת לחזור כמעט מיד לשגרת החיים ועם שיניים חדשות ובמראה טבעי.

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

יצירת קשר