כיצד להיערך לקראת השתלת שיניים?

השתלת שיניים הינה טיפול כירורגי לכל דבר. אמנם, התוצאות שלו בדרך הכלל מאוד מוצלחות ומאפשרות למטופל לשפר בצורה מאוד משמעותית את איכות חייו, אולם על מנת לתרום לסיכויי ההצלחה – יש להיערך אל הטיפול בצורה הנכונה.

אם אתם עומדים לעבור טיפולי השתלת שיניים ורוצים לדעת בדיוק מה לעשות לפני הטיפול כדי לשפר את סיכויי הקליטה של השן המלאכותית – אתם בדיוק במקום הנכון.

מהם הסיבוכים האפשריים של השתלת שיניים?

לפני שנציין מה כדאי לעשות על מנת לשפר את סיכויי ההצלחה של הטיפול, נציין מה יכולים להיות הסיבוכים שלו. אחרי הכול – למרות שהשתלים הדנטליים של היום מיוצרים בטכנולוגיות חדשניות ומתקדמות מחומרים איכותיים העומדים בכל התקנים הנדרשים – הרי שבכל זאת מדובר בהחדרה של גוף זר אל גוף המטופל. הסיבוכים האפשריים של מהלך כזה הם חדירה של השתל לסינוס, זיהום שמתפתח מסביב לשתל עצמו או אי קליטה שלו ודחייה מוחלטת על ידי הגוף.

כדי לצמצם את הסיכוי לכך שסיבוכים אלה אכן יתרחשו, חשוב מאוד לדווח לרופא על כל מחלה כרונית, לרבות סוכרת, מחלת לב, בעיות בקרישת הדם או אוסטאופורוזיס. במקרים רבים לסובלים ממחלות אלה אסור בתכלית האיסור לבצע השתלת שיניים, ולכן חשוב ליידע את הרופא ולשמוע מה הוא אומר.

בדיקות מקדימות

לפני השתלת שיניים רופא השיניים בדרך כלל שולח את המטופלים לבצע מספר בדיקות, ביניהן צילומי רנטגן, הדמיות (CT / CBCT), בדיקות דם מסוימות ועוד.

תכנון ההשתלה

לאחר שיש את כל התשובות של הבדיקות ומבטיחים ככל האפשר שהמטופל אכן כשיר לעבור את הטיפול – מתחילים בהכנות. התכנון של השתלת שיניים כולל בחינה של כמות העצם שקיימת במקום בו אמורה להתבצע ההשתלה וביצוע בדיקות מדויקות של השיניים הקיימות על מנת שאפשר יהיה לייצר שיניים מלאכותיות הדומות כמה שיותר לאלה הטבעיות.

במקרים בהם נמצא כי כמות העצם במקום בו צריכה להתבצע ההשתלה אינה מספיקה – יש לבצע ניתוח להוספת עצם ו/או להכנת סינוס להשתלה. במקרים כאלה כמובן שהתוכנית הטיפולית מתארכת, ולכן לטיפולי השתלת שיניים חשוב לגשת עם הרבה סבלנות ולחשוב כל הזמן על התוצאות הסופיות.

אם לסכם – אין בכלל ספק, שטיפולי השתלת שיניים שעוברים בהצלחה משפרים בצורה משמעותית את איכות החיים של המטופלים. לכן, למרות שזה נשמע מורכב ולמרות שמדובר בפרוצדורה כירורגית, הרי שאם מבצעים את כל ההכנות המקדימות כראוי ומבצעים אותה אצל רופא מומחה – היא אמורה לעבור בהצלחה.

אם אתם סובלים מחסר שיניים והרופא ממליץ לבצע השתלת שיניים – גשו לרופא מומחה בתחום, בצעו את כל ההכנות הדרושות, ואנו תקווה שבעוד זמן קצר תוכלו לאכול כמו שצריך ולחייך בפה מלא. בהצלחה!

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

יצירת קשר