בנק הזרע – למי זה מתאים?

זוגות המתקשים להרות באופן טבעי ומתמודדים עם בעיות פוריות, וגם נשים שבוחרות להביא לעולם ילד מחוץ למערכת הנישואין, כולם ימצאו ששירותי בנק הזרע הם שירותים יעילים ונכונים עבורם. עם זאת, רגע לפני שאתם בוחרים לצעוד בדרך הזו חשוב שתדעו לקראת מה אתם באמת צועדים.

החוקים והתקנות

משרד הבריאות הגדיר בבירור שביצוע הזרעה באמצעות תרומת זרע יתאפשר רק בבתי חולים רשמיים ומוכרים, שבהם פועל בנק זרע מוכר, או לחלופין, במסגרת מרפאת פריון ציבורית. מי שמעוניינת לבצע הזרעה ולקבל טיפולי פוריות צריכה לעמוד בכללים שנקבעו בחוק בריאות ממלכתית, וזוהי נקודה חשובה.

נשים שעונות על ההגדרה הן נשים שטרם מלאו להן 45 שנים, ואשר מבקשות להרות בפעם הראשונה או השנייה בלבד. אין כל מניעה בחוק הקשורה למצב המשפחתי, מה שאומר שגם אישה נשואה שמתקשה להרות "בדרך הטבע" וגם רווקה שמבקשת להגשים את חלום האימהות, שתיהן יכולות להיכנס לטיפולים, לבחור תרומת זרע ולהרות. כדי להבין האם ואילו כיסויים ביטוחיים חלים על התהליך מומלץ לבדוק מול קופת החולים אילו טיפולים מכוסים ואילו לא.

מתחילים לתכנן מראש

גם אם את לא ממש בטוחה עדיין שאת מוכנה לחלוטין רצוי מאוד לקבוע תור לרופא נשים המתמחה בפריון, מבעוד מועד. מאחר ואין בישראל רופאים מומחים בשפע, התורים אליהם ארוכים מאוד, מה שאומר שאת עשויה לגלות שהתור היחיד הזמין עבורך הוא אי שם, בעוד חצי שנה.

אם תרצי לקבל מידע כללי ולהכיר את הדרישות ואת הבדיקות הנחוצות תוכלי לבקש מידע ופרטים בעת הזמנת התור לבנק הזרע. לאחר שתבצעי את הבדיקות ותקבלי את התוצאות תוכלי להגיע איתן אל הרופא ולהתחיל במסלול שתחילתו בבחירת התורם.

כך תבחרי תרומת זרע

השלב המאתגר ביותר, לפחות עבור חלק ניכר מהנשים, הוא שלב הבחירה. הוא מאתגר בעיקר משום שהוא מחייב קבלת החלטה על בסיס נתונים טכניים למדי, כמו צבע העיניים או מבנה הגוף. אלא שדווקא בשלב הזה חשוב להישאר קרובים למציאות ולמבנה הגנטי של האם המיועדת, שכן פער משמעותי בין האם לבין התורם עשוי להוביל להבדל פיזי מובהק בין האם לבין הילד, מה עשוי להגביר את המתח ואת חוסר הוודאות בהמשך הדרך. לאחר שתבחרי את התורם המועדף עלייך ובתום רצף של בדיקות דם ובדיקות גנטיות, תמשיכי קדימה, צעד נוסף בדרך להגשמת חלום האימהות שמלווה נשים רבות, ללא כל קשר למצבן המשפחתי.

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

יצירת קשר