אינפורמציה על טיפול בפטריות ברגליים בעזרת לייזר – O2NET המרכז לרפואה מתקדמת

אחת הבעיות הרפואיות  שקשה מאוד למצוא לה טיפול הם במקרים של פטרת ציפורניים או לפטריות ברגליים. הופעת הפטריות יכולה לנבוע ממספר סיבות כאשר הסיבה היותר נפוצה היא בגלל קנדידה. קנדידה היא סוג של פטרת שמתחילה במעי אבל ההקרנה שלה היא לכל מיני מקומות בגוף והתפשטות למקומות כמו ציפורניים . התוצאה של הפטרייה שהיא אוכלת את הציפורן ויוצרת מראה לא נעים לעין. טיפול בפטריות ברגליים בעזרת לייזר הוא אחד מהטיפולים הנפוצים שהשתרשו בשנים האחרונות ואכן ישנם סיפורי הצלחה למקרים של טיפול בפטריות ברגליים בעזרת לייזר.פטרת הציפורניים

 כיצד מתבצע טיפול בפטריות ברגליים בעזרת לייזר?

עבור פטרת ציפורניים לייזר הוא פתרון מצוין שיש לו הוכחות על הצלחת הטיפול. קודם כל חשוב להדגיש שזהו טיפול מקומי ומתמקד בהורדת הפטרייה , בסילוקה ובמניעתה לגדילה חוזרת. כלומר לא מספיק להעלים את הפטרייה בציפורן הנגועה אלא גם חשוב לראות שתגדל במקומה ציפורן חדשה ובריאה וזהו תהליך שאינו פשוט ולוקח זמן רב (עד שנה) לראות שאכן נעשה תהליך שיקום לציפורן ושהוא אכן הצליח. הטיפול למעשה הינו הקרנת לייזר על הפטריות על מנת לשרוף אותן. השלב הראשון כאמור הוא שריפה ולאחר מכן מתקיימים טיפולים נוספים שנועדו לשמר את שריפת הפטרייה ולמנוע מהפטרייה לצמוח שוב. מקובל לעשות שלושה טיפולים רצופים אחת לשבועיים אבל זה משתנה בהתאם לסוג הטיפול והמלצת המטפל.

מי מבצע טיפול בפטריות ברגליים בעזרת לייזר?

טיפול בפטריות ברגליים בעזרת לייזר הינו טיפול שמבוצע במרפאות, לרוב פרטיות אשר מעסיקות רופאים מומחים לבעיות של פטריות ברגליים. חשוב שרופא מומחה יבדוק את הפטרייה וינסה לאבחן את בסיבות להיווצרותה של פטרת ציפורניים. לאחר שהחליט רופא מטפל על אופן הטיפול בפטרייה תקבע פגישה ובמהלכה ימרח הרופא חומרים מתאימים על הפטרייה שמסייעים לפעולת העלמתה ויבצע לייזר. התהליך עצמו אינו כואב ואינו דורש זמן התאוששות או אחלמה, אם כי יש תחושת כאב קלה. חשוב לבוא בנעליים נוחות ומאווררות. (יש להתייעץ  עם הרופא קודם לכן) בתום הפגישה הראשונה יקבע מפגש המשך לטיפול הבא.

טיפול בפטריות ברגליים בעזרת לייזר הינו טיפול שמבוצע במרפאות, לרוב פרטיות אשר מעסיקות רופאים מומחים לבעיות של פטריות ברגליים. חשוב שרופא מומחה יבדוק את הפטרייה וינסה לאבחן את בסיבות להיווצרותה של פטרת ציפורניים. לאחר שהחליט רופא מטפל על אופן הטיפול בפטרייה תקבע פגישה ובמהלכה ימרח הרופא חומרים מתאימים על הפטרייה שמסייעים לפעולת העלמתה ויבצע לייזר. התהליך עצמו אינו כואב ואינו דורש זמן התאוששות או אחלמה, אם כי יש תחושת כאב קלה. לכן אם ברשותך קלנועית שתוכל להקל עלייך בנסיעה הביתה לאחר הטיפול, זה מצויין. חשוב לבוא בנעליים נוחות ומאווררות. (יש להתייעץ  עם הרופא קודם לכן) בתום הפגישה הראשונה יקבע מפגש המשך לטיפול הבא.

האם יש עדיפות של טיפול בפטריות ברגליים בעזרת לייזר על שיטות טיפול אחרות?

קיימות שיטות טיפול לבעיות של פטריות ממתן כדורים למריחת חומרים שונים שאמורים למנוע את התפתחות הפטרייה ולהעלים אותה. להורדת פטרת ציפורניים לייזר  נחשב כאחד האמצעים היותר יעילים בגלל שהוא מהיר יותר מהחומרים האחרים. בנוסף בדרך כלל מגיעים לטיפולים בלייזר לאחר שטיפולים אחרים לא הצליחו ואז מחפשים את האופציה הרפואית שלרוב מבטיחה גם את האפשרות שאם לא תגדלנה ציפורניים בריאות אז לא יילקח תשלום מלא עבור הטיפול.  חשוב לתת דגש כי בטיפול לייזר לפטרת אין תופעות לוואי שעלולות להיגרם מטיפול תרופתי, כמו כן טיפול בלייזר לא דורש בדיקות מקדימות.

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

יצירת קשר