כאבים בכף הרג

כאבים בכף הרגל יכולים להיות נוראיים

 

כל מי שחווה כאבים בכף הרגל יכול להעיד בפני כולם כי הכאבים הם נוראיים. הסיבה לכך היא כי כף הרגל שלנו מלאה בקצות עצבים קטנים הפרוסים בצפיפות, ועל כן כל דבר קטן מדווח ישירות את המוח שלנו בצורה מהירה. הסיבה לכך היא על מנת שנוכל להימנע מהמצב המכאיב לנו, שכן הוא עלול לפגוע בהישרדותנו (פגיעה בשרירים או גידים, דימום, זיהום וכדומה). בין אם ציפורן חודרנית ברגל, דורבן כף רגל, דלקת, בוהן קלובה או כל דבר אחר, הכאבים יכולים להדיר שינה מעינינו. כולנו מנסים להימנע ממצבים כואבים ולא נעימים, אך מה עושים אם זה כבר קרה? למי הולכים? מה כדאי לדעת?

שלושת הסיבות הנפוצות לכאבים ברגל

 

  • הציפורן החודרנית- פותחת אצלנו את הרשימה היא ציפורן חודרנית ברגל. כיום, אין לבני אדם שימוש אמיתי בציפורניים. הן יותר שריד של עברנו החייתי מאשר לשימוש יום יום. למרות זאת, הן קיימות וכדאי שנדע מה לעשות כאשר יש ציפורן חודרנית ברגל. הציפורן גדלה לכל הכיוונים, אך מוכוונת על ידי תעלת עור בצדדיה לגדול קדימה ולא לצדדים או אחורה. לעתים, הציפורן חומקת מן התעלה, ואז מתחילות הבעיות. במצב כזה כדאי לפנות לטיפול אצל פודיאטור על מנת לבדוק מה ניתן לעשות בעניין על מנת להקל את הכאב. לפעמים, יהיה צורך בניתוח, על כן חשוב מאוד ללכת לרופא, ברגע שמתחילים הכאבים, לפני שהבעיה תחמיר ונידרש לבצע תהליך כירורגי. מה שאומר שזמן ההחלמה יהיה ארוך יותר, והתהליך עלול להיות אף יקר יותר.
  • דורבן כף רגל- דורבן כף רגלהוא הכינוי בשפה השגורה עבור דלקת ברקמת כף הרגל הנקראת חיתולית הכפית, או באנגלית – Plantar Fasciitis הדלקת תוקפת את הרצועה התומכת בכף הרגל והיא מאופיינת בתחושת כאב חד בסמיכות לעקב. את הופעתה של דלקת דורבן ברגל מייחסים בספרות הרפואית לעמידה ממושכת, נעילת נעליים שאינן בריאות או מותאמות למבנה הארגונומי של כך הרגל או בעומס יתר על הרצועה התומכת בקשת כף הרגל.
  • בוהן קלובה- אחת הבעיות הגדולות ביותר והיא קיימת בעיקר אצל נשים. בוהן קלובה מופיעה לרוב בגיל מאוחר יותר, וקשורה בלבישת נעלי עקב ולעיתים לנטייה תורשתית .מה שקורה בבוהן קלובה הוא שעצם המסרק הראשונה מקיימת סטייה על מרכז הגוף, הבוהן סוטה גם כן ויש בליטה גדולה מאוד בצד הפונה על הרגל השנייה. ההסבר נשמע מעט מסובך אך ברגע שתראו את המצב הרפואי הזה תבינו מיד למה הכוונה.

פודיאטריה – רפואת כף הרגל

 

אומנם, לא כל כאב מצריך טיפול אצל פודיאטור, אך כאשר מופיעים כאבים חזקים העלולים להיות אחד מהמקרים המוזכרים לעיל מומלץ ללכת לבדיקה אצל הרופא המומחה. על מנת שנוכל להימנע מסבל הכאבים ואף להימנע מהליכים כירורגים.

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

יצירת קשר