טיפולים אורטודונטים למבוגרים

תמיד חשבו שאת יישור שיניים חייבים לעשות מוקדם, בגיל מסוים שמתאים לכך, ואם לא מספיקים לעשות את זה בזמן אז אחרי זה כבר אין טעם ושיניים עקומות ירדפו אותנו כל החיים ללא רחמים ואז זה כבר יהיה מצב בלתי הפיך ולא יהיה פתרון.

האמת היא שיש באמונה זו מן האמת. הרבה אנשים בוחרים לבצע ישור שיניים בגיל ההתבגרות, בשלב ההתפתחותי של הלסת והשיניים, ואכן אז הטיפול אפקטיבי ומהיר יותר מאשר בגילאים המבוגרים יותר.

אבל עם זאת זה ממש לא נכון לומר שלא ניתן לבצע יישור שיניים בגיל מבוגר יותר. אומנם קיימת הבעיה האסטטית בגשרים עם קוביות הברזל המורכבים בתוך הפה, אבל היום קיימות הרבה מאד אופציות שפותרות את הבעיה זו ככל הניתן ומאפשרות יישור שיניים שקוף שמתאים בדיוק לקהל יעד של מבוגרים שלא מסוגלים לוותר על מראם החיצוני אפילו עבור מטרה כל כך נעלה כמו מבוגרים הנדרשים בסדיניות למבוגרים ע"מ להרגיש בטוחים.

ואכן נראה שזה עוזר, ואכן נראה שזה עוזר, עובדה ששליש מהמבוגרים נעזרים בחיתולים למבוגרים לצרכים סיעודיים ונכון להיום שליש מהמטופלים שמבקשים מרופא השיניים שלהם לעבור את הפרוצדורה של יישור שיניים הם מבוגרים.

המערכת שבעזרתה מבצעים יישור שיניים למבוגרים נקראת אינויזליין. מדובר בקשתיות פלסטיק שקופות ולא נראות ממש שרגישות לחום. קשתיות אלה מותאמות באופן אישי לחלוטין עבור כל מטופל שמגיע. מערכת מחשב מבצעת הדמיה בתלת מימד וקובעת את תוכנית הטיפול האישית ממצב שבו נמצאים כרגע ועד למצב של יישור שיניים סופי. לפי ההדמיה יוצרים כמה מיישרי שיניים שמות אימוץ עבור המטופל.

המיישרים השקופים ניתנים להסרה בזמן אכילת אוכל או שתייה או צחצוח שיניים, מה שמאפשר לשמור על ניקיון חלל הפה, דבר שלחלוטין אי אפשר היה לעשות במקרה של פלטה. כאמור הגשר מושך את השיניים לכיוון הנכון ומיישר אותם, הגשר מורכב מקשתיות כל קשתית ניתן להרכיב למשך שבועיים בכל אזור והמשך הסופי של הטיפול תלוי בהיקף הטיפול. טיפול אורך בין כמה חודשים ויכול להגיע גם לשנתיים וחצי.
שלושים אלף רופאי שיניים בעולם הוכשרו לטפל בנושא יישור שיניים וכבר יותר ממיליון מטופלים סיימו בהצליחה את הפרוצדורה.

נכתב ע"י צוות מרפאת "תמר סמייל" של ד"ר תמר פינקלשטיין

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

יצירת קשר