הפלות חוזרות

הפלות הן דבר קשה מאוד, הן פיזית וכמובן שמבחינה רגשית. בין אם הן מתרחשות באופן טבעי או שהן מתוכננות, החוויה עלולה להיות טראומטית, בוודאי שלאישה והרבה פעמים גם לבעלה. הבעיות הרגשיות איתן מתמודד הזוג בפרט והמשפחה בכלל הן לא פשוטות. יחד עם הכאב והצער, חשוב לזכור שכאשר מתרחשות הפלות חוזרות זה עלול להעיד על בעיה כלשהי בפוריות האישה או הגבר. עד לא מזמן, בהיסטוריה המודרנית, רווחה תפיסה כי הפלה או עקרות היא בעיה אצל האישה, אך התפיסה המדעית קובעת כיום באופן חד משמעי כי הדבר לא כך. אז מה חשוב לזכור במצבים של הפלות חוזרות? ואצל מי לעבור בדיקת פוריות?

 

חשוב לזכור במצבים של הפלות

 

  • מגנות על הגוף- לרוב, הגוף מזהה כי העובר פגום בצורה גנטית או מבנית, ייתכן כי העובר לא התיישב ברחם בצורה נכונה, ייתכן ויש פגם גנטי חמור בעובר או שהמצב הגופני של האם לא מסוגל להכיל ולהזין עוד גוף כרגע. זה טבעי לחלוטין. חשוב לזכור כי הפלה היא אינה תמיד פגם, אלא דרך של הגוף להגן על עצמו ועל המשאבים שלו. הגוף שלנו עדיין חושב במונחים של "חוקי הטבע" בהם החזק שורד, ולכן אם משהו מסכן את גוף האם בצורה קיצונית, גוף האם יחליט לסיים את התהליך. הבעיה היא כאשר ההפלות חוזרות שוב ושוב, מומלץ מאוד לעבור בדיקת פוריות.
  • לא בהכרח הבעיה אצל האישה- כפי שצוין מקודם, עקרות בכלל והפלות בפרט נתפסו כבעיה אצל האישה בעבר, אך כיום הגישה המדעית קובעת בצורה חד משמעית כי הדבר לא מחייב בכלל. ייתכן כי הזרע של האבא פגום בצורה כלשהי, ועל כן גוף האישה, לאחר קליטת העובר, מבצע הפלה. ייתכן גם כי גוף האישה מוכן לקבל את העובר, אך עקב פרט גנטי פגום (שלא באשמת אף אחד מההורים, אלא תקלה בחלוקת התאים המשותפת) העובר פשוט לא נקלט. בעיות פוריות יכולות לקבוע בוודאות אצל מי מהורים הבעיה, מדוע היא קורית והאם אפשר לפתור אותה וכיצד.
  • בדיקת פוריות כאמצעי גילוי הבעיה-. בעיות בפוריות נובעות ממגוון סיבות, ואף אחת מהן לא מעידה על אישיותו של האדם הנבדק. בדיקת פוריות יכולה לתת סיוע מוקדם לנשים וגברים שרוצות ורוצים להביא ילד לעולם. כדאי לעבור אותה במקרה של הפלות חוזרות על מנת לדעת בדיוק היכן הבעיה וכיצד ניתן לפתור אותה.

אצל מי מומלץ לעבור בדיקה?

 

בדיקות פוריות הן עניין חשוב ורציני. הרופא המטפל צריך לזכור כי מדובר פה באיכות חיי אדם, ולעובר מדובר בהצלת חיי אדם. הרפואה היא מקצוע מוערך ועליון מבחינת המוסריות הדרושה בו. כדאי להתייעץ עם רופא מקצועי, מנוסה ובעל ידע בתחום הגנטיקה והפריון . בנוסף, חשוב שהמטופלים ירגישו בנעימות ובנוחות אל מול הרופא המטפל.

 

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

יצירת קשר