הסכנות שבשימוש בחלב לא מפוסטר לצורך טיפול בפצעי אפטות

פצעי אפטות הן בעיה לא קלה

מדובר בפצעים הגורמים לכאבים מציקים במיוחד בחלל הפה. כמעט כולנו נאלצנו להתמודד עם הפצעים הללו, ואנו מבינים את הבעייתיות בהם. ישנם ילדים קטנים ותינוקות אשר סובלים מכמות גדולה יחסית של אפטות בפה, והדבר גורם להם להפסיק לשתות ולאכול.

מה הן הסכנות שבשימוש בחלב לא מפוסטר לצורך טיפול בפצעי אפטות?

 • מהן אפטות?
  אפטות הן כיבים בפה. מדובר בפצעים פתוחים הנמצאים בפה, אזור המגורה בצורה תדירה, אשר גורמים לכאבים בפה. הן מופיעות בחניכיים, מתחת ללשון, בשפתיים במקומות נוספים בחלל הפה. הסיבה להתפתחותם לא ידועה לחלוטין. האפטות נראות כאליפסה בצבע לבן או לבן-צהבהב. וגודלן של נע בין מספר מילימטרים לבין סנטימטר בודד. כמו כן הן גורמות לכאבים ולחוסר נוחות באופן  כללי, וספציפית במהלך שתיה ואכילה.
 • למה בכלל להשתמש בחלב לא מפוסטר לטיפול בפצעי אפטות?
  הורים לילדים הסובלים מאפטות בצורה יחסית קשה, בוחרים להשתמש בחלב לא מפוסטר של עיזים על מנת להקל על הכאב מפצעי אפטות ולגרום להיעלמותן במהירות. ישנן עדויות כי ילדים קטנים אשר דיווחו על תחושת כאבים בפה, כלומר במחלה נגיפית בפה, העידו על שיפור משמעותי באכילה ובשתיה כתוצאה מטיפול בחלב עיזים לא מפוסטר. לא נראו תוצאות קונקרטיות במיוחד, אך מדובר בשיפור בהרגשה הכללית.
 • מדוע הדבר מסוכן?
  רופאים רבים מזהירים מפני טיפול בחלב עיזים לא מפוסטר בחלל הפה של תינוקות וילדים. חלב לא

  Close up Children with aphtha on lip

  Close up Children with aphtha on lip

  מפוסטר עלול להכיל בתוכו חיידקים וגורמי מחלות נוספים אשר עלולים לפגוע בילד או בתינוק. בין מחוללי המחלות הנמצאים בחלב לא מפוסטר ניתן לציין את הברוצלה, סלמונלה, אי-קולי וליסטריה. יש לקחת בחשבון כי גופם של ילדים ותינוקות קטן יותר ולכן רגיש יותר למחלות שונות.

 

כיצד ניתן לטפל באפטות בפה בצורה בטוחה?

שימו לב, טיפול בחלב עיזים מפוסטר הוכח כיעיל נגד פצעי אפטות באותה מידה כמו חלב עיזים לא מפוסטר. לכן יש להשתמש, במידה ורוצים, בחלב מפוסטר. בנוסף, קיימות תרופות סבתא רבות לטיפול באפטות וכמובן תכשירים אשר ניתן לרכוש בבית המרקחת ללא מרשם רופא.

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

יצירת קשר