החשיבות ההתפתחותית של אומגה 3 בכל שלבי החיים

הגוף שלנו מהווה קונסטרוקציה מורכבת מאוד, הדורשת מגוון חלקים שונים התורמים לחיזוק של אלמנטים שונים. נשמע קשה? בכלל לא, בסך הכול ישנם מספר אלמנטים שכולנו זקוקים להם, בעוד בדיקה מעמיקה יותר יכולה לחשוף צרכים נוספים שניתן לספק באמצעות תוספי מזון מסוגים שונים. עם זאת, רבים כבר יודעים שהתוסף החשוב ביותר הינו אומגה 3. ומה שלא פחות חשוב, זה העובדה שתוסף זה דרוש בגוף בכל שלבי החיים.

מדוע חשוב לדאוג להספקה קבועה של אומגה 3?

בין אם מדובר באישה בהיריון, אישה בגיל המעבר, גבר בגיל הפוריות, ילד צעיר או נער בגיל בית ספר – תוספת של אומגה 3 צמחי יכולה לשפר בצורה משמעותית את איכות החיים בכל תחומיה. זאת משום שתוספת זו תורמת להורדת לחץ דם והטריגליצרידים בדם, מקלה ומונעת הליכים דלקתיים, חשוב להתפתחות תקינה של עובר בזמן ההיריון ועוד מגוון רחב של שימושים שקצרה היריעה מלדבר עליהם, ושגם נחשפים יותר ויותר ככל שתחום המדע מעמיק בנושא זה.

החשיבות של אומגה 3 לילדים

אחד הנושאים שעלו לכותרות בהקשר של אומגה 3 זה התרומה שלהם לילדים, ובאופן ספציפי – לנושא הקשב והריכוז. בעיה זו אקטואלית כיום יותר מתמיד לאור העובדה שיותר ויותר ילדים מתקשים בלימודים בגלל אי היכולת לשבת 45-50 דקות של שיעור בצורה רציפה. צריכה של אומגה 3 לילדים הוכחה בשנים האחרונות כיעילה מאוד, ולעיתים מומלצת כאלטרנטיבה בריאה יותר לתרופות קונבנציונליות.

מקורות של אומגה 3 צמחי
שנים רבות המקור היחיד הידוע של אומגה 3 היה שמן דגים. כיום, לאור התפשטות דרך החיים הטבעונית בעולם, יותר ויותר אנשים מחפשים תחליפים צמחיים. בין המקורות העשירים ביותר של אומגה 3 צמחי ניתן למצוא אגוזי מלך, זרעי צ'יה ופשתן. בנוסף, ניתן למצוא תוספים המבוססים על מקור צמחי ולא על שמן דגים. כך, ניתן לומר בוודאות שיש מקורות יעילים לכל דורש, בלי קשר לדרך החיים או לגיל שלו.

פרטים חשובים נוספים על omega 3

בשנים האחרונות משרד הבריאות ממליץ על נטילת תוספי מזון של  omega 3 לכל הנשים והגברים בגיל הפוריות. מלבד הקשר למערכת הדם, התפתחות הנוירונים במוח ועוד, תוסף זה מתקשר בימים אלה בצורה ישירה לנושא הפוריות. לכן, נטילה של תוסף המזון בכל שנות הפוריות של האישה מקלות על תהליך ההיריון והלידה, וגם משבחת את זרעו של הגבר ומאפשרת לו לשמור על בריאותו הגברית לאורך זמן.

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

יצירת קשר